in

2018 Yılının En Çok Beklenen Oyunları (10 Oyun)

2018 Yılında çıkacak oyunlar büyük bir popüler olma savaşı içerisinde. Çıkış tarihi ile ilgili tüm bilgiler, ne zaman çıkacak bilgileri ve dahası bu makalede.

Sponsor Bağlantı

2018 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

2018 yılına girmemiz ile beraber birçok oyun kullanıcısının aklında büyük yer işgal eden soruların başında 2018 yılında hangi oyunlar çıkacak oluyor. En çok beklenilen oyunların ne zaman piyasaya sürüleceği her zaman bir gizem oldu ama bunlar netlik kazananlar oldu. Birçok oyun kullanıcısı insan geçtiğimiz yılda sevdikleri ve oynamaktan fazlası ile zevk aldıkları oyunlar ile tanıştılar ya da bu oyunların yeni sürümlerini oynamaya başladılar. Bu senede geleneği bozmayıp oyun üretici firmalar birbirinden aksiyon dolu oyunlar çıkartmayı planlamaya başladılar.

2018 yılında da pek çok oyun kategorisinden yeni oyunlar olacak. Özellik ile aksiyon yönü ile oldukça tatmin edici olan bu oyunlar oyun severlerin beğenisine sunulmak ve raflarda yerini almak için bekliyor.

Sponsor Bağlantı

Bu yılın en merak edilen ve en iyi oyunlarından olan 10 tanesini sizler ile paylaşacağız ve merakınızı gidereceğiz. Bu yazıda hem oyunlara dair birkaç ip ucuna sahip olabilir hem de bu oyunların ne zaman piyasaya sürüleceğini öğrenebilirsiniz. 2018 yılının en popüler oyunları için bu yazıyı okumaya devam ediniz.

1- Anthem

Anthem 2018 Oyunu

Mass Effect, Dragon Age ve Baldur’s Gate gibi oyunları yapan BioWawe isimli şirketin yeni piyasaya süreceği bu oyun beklentileri fazlası ile yükseltmeyi başardı. Aksiyon odaklı bir oyun olan Anthem, çıkan ilk tanıtımları ile birçok kişiyi heyecanlandırmayı başardı.

Verilen izlenime göre multiplayer odaklı gibi gözüken oyunun senaryo modunun ciddi anlamda etkileyici olduğu konuşuluyor. Eğer bir aksilik çıkmaz ise Sonbahar’da bu oyunun oyun severlerin kullanımına sunulması bekleniliyor. Anthem hakkında daha fazla bilgi için ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

2- God Of War

PS4 platformu için tasarlanan God of War oyunu 2005 yılında PS2 ile beraber hayatımıza girdiğinden beri pek çok insanın en sevdiği oyunlardan biri oldu. Kratos’un 13 yıldır bitmek bilmeyen mücadelesine şimdi de oğlu Atreus dâhil oluyor ve macera bambaşka bir boyuta taşınıyor.

Dikkate değer bir diğer bir değişiklik ise geçtiğimiz serilerde önemli bir yere sahip olan Yunan mitolojisinin yerine Nors mitolojisine bırakmasıdır. Çok beklenilen bu oyunun (God of War – GoW çıkış tarihi20 Nisan 2018 tarihine piyasaya sürülmesi beklenilmektedir.

3- Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Grand Theft Auto serisinin yaratıcı Rockstar Games tarafından açık dünya temalı oyun olarak birkaç sene önce hayatımıza giren bu oyun yeni versiyonu ile oldukça dikkat çekici oldu. Vahşi batı teması ile de daha da ilgi çekici olan bu oyun bu yönü ile rakipsiz olarak gözüküyor.

PC sürümünün gelmesi beklenirken PS4 Xbox One için yeni bir oyun yapan Rockstar yetkilileri oyunun başrolüne ilk oyundan oyunun baş çetesinde Arthur Morgan’ı koymuştur. Bu oyun 26 Ekim 2018’de oyun severler ile buluşacak. İlgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

4- Far Cry 5

PC,PS2 ve Xbox One için yeni versiyonu ile karşımıza çıkan Far Cry 5’in bu sefer mekan olarak bir Amerikan kasabası Hope County’de geçmesi de oyuna biraz hayalperestlik katıyor. Diğer serilerinin aksine bu seride oyuncuları kendi karakterlerini yaratabilme imkanı tanıyan yaratıcılar oyuncularını fazlası ile heyecanlandırmayı başardı. Uzun zamandır beklenilen bu oyun 27 Mart 2018’de raflardaki yerini aldı.

5- Metro Exodus

Hem bilgisayar hem de oyun konsolları için oluşturulan bu oyun kitapları ve oyun serileri ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Seri bu sefer Nükleer savaş sonrası dengelerin değiştiği, her şeyin alt üst olduğu bir dünyada 2036 yılında geçiyor. Oyunun piyasaya sürüleceği tarihe dair tam net bir bilgi bulunmamasına rağmen 2018 yılı içerisinde raflarda yerini alacağı tahmin ediliyor.

6- The Last of Us Part II

The Last of Us Part 2

Naughty Dog tarafından 5 yıl önce piyasaya sürülen ve birçok oyuncuda duygusal hisler uyanmasına sebep olan The Last of Us Part oyunu birçok oyuncu tarafından fazlası ile ilgi gördü. Oyunun ikinci serisinin de bu senenin en dikkat çeken oyunlarından biri olacağına dair en ufak bir şüphe yok gibi gözüküyor. Oyunun yakın bir zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

7- Detroit: Become Human

Diğer oyunlardan oldukça farklı bir tür olması sebebi ile ve içerisinde kırılma noktaları barındırması ile de oyunculara farklı bir deneyim yaşatması beklenilen Detroit: Become Human çıkış tarihi için 25 Mayıs 2018 sabahında oyun severler ile buluşması bekleniliyor.

8- Days Gone

Zombi oyunu severler için oldukça tatmin edici bir oyun olan Days Gone Deacon karakterini yaşamasını sağlamak üzerine kuruludur. Days Gone çıkış tarihi olarak ise bu yılın sonlarına doğru diyebiliriz, otoriteler bu tarihlerde oyunun dağıtılması beklenilmektedir. Days Gone ile alakalı olan makalemize ulaşabilirsiniz.

9- Death Stranding

Konami’ den ayrılan Hideo Kojima’nın aksiyon ve macera türündeki bu oyunun farklı dünyası ile oyuncuları farklı bir deneyim yaşatması bekleniyor. 31 Mart 2018 tarihine piyasada olacaktır.

10- A Way Out

Hapishane teması ile ve aynı zamanda eşli bir oyun olması ile de ilgi çekici olan bu oyun başrol iki karakteri hapishaneden kaçırmak üzerine kuruludur. Aksiyonun her an daha da arttığı bu oyunun 23 Mart’ta oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Aksiyonu bol oldukça geliştirilmiş bu oyunlardan size en uygun olanı seçerek oyunun tadını çıkartın.

One Comment

Leave a Reply
  1. Selamlar yönetici arkadaşım, güzelce değinmişsin tüm oyunlara. Hepsi bir yana Far Cry 5’in bende ki yerini tarif edemiyorum. Detaylı bir yazısını bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Red Dead Redemption 2

A101 26 Nisan 2018 Aktüel Ürünler Kataloğu