in

2019 Memur Maaşları – En Düşük ve En Yüksek Zamları

2019 memur maaşları en yüksek ve en düşük olarak ünvana göre sıralanmıştır. Doktor, öğretmen, polis, hemşire gibi 2019 memur maaş zamları kademelere göre ne kadar.

Sponsor Bağlantı

2019 Memur Maaşı Zammı

Günümüz koşullarında hayatların ne kadar zor olduğunu ve aynı zamanda bu zorluk karşısında insanların geçimlerinin de bir hayli zorlandığını görebiliyoruz. Kaldı ki son zamanlarda doların artması ile birlikte neredeyse çoğu insan geçim sıkıntısı içerisine girdi. Enflasyon yükseldi döviz kurları bir şekilde alt üst oldu.

Bu durum en çok da bizleri etkiledi. Ülkede yaşayan insanlar olsun ve evlerine yemek götüren insanlar olsun, bu durumdan en fazla zarar gören aileler aslında gelir anlamı bakımından en düşük gelire sahip ailelerdir. Bu bağlamda “2019 memur maaşı zammı” hangi anlamda artacak ya da sabit mi kalacak veya ne şekilde bir artış söz konusu bunu inceleyeceğiz. Benzer bir yazımız daha var oda 2019 asgari ücret zammı konusu, belki buda ilginizi çeker ve bir kıyas yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantı

Memur Maaşları 2019

Yılın dönmesine yakın bir zaman kala, herkes gözünü maaşlara gelecek olan zamma çevirdi. Bu durumda memur maaşı 2019 hangi durumlarda meydana gelecek ya da nasıl bir zam yolu izleyecek buna bakacağız. Her ne kadar tam olarak maaş skalası belirlenmemiş olsa bile, bir süre sonra sizlere sunacağımız liste üzerinden fiyatları oldukça net bir şekilde göreceksiniz. Memur maaşı son zamanlarda en fazla konuşulan maaş türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

2019 polis maaşları zamları
2019 polis maaşları zamları

Ünvana göre memur maaşı zamları 2019 yılında da gerçekleşecek. Bu durumda insanlarda gözlerini televizyona çevirdi ve aynı zamanda yılın yaklaşmasına çevirdi ki bir şekilde maaşlar açıklanacak ve bu durumda herkes planını buna göre yapacaktır. Unvana göre ve farklı durumlar göz önünde bulundurularak maaşlar değişmektedir, bakalım bu sene maaşlarda ne gibi bir değişiklik meydana gelecektir.

2019 En Yüksek Memur Maaşı – En Düşük Memur Maaşı

Karşımıza çıkan senede, diğer senelerden çok daha sıkıntılı bir zaman meydana gelecektir. Bunun nedenlerinden birisi olarak ülkedeki son durum ve aynı zamanda enflasyon oranları da etkili olmaktadır. Bu durumda “2019 en yüksek memur maaşı” bir şekilde karşımıza yükselmiş olarak çıkacaktır. Fakat karşımıza çıkan maaş durumu, hangi şartlar altında çalışanın karşısına çıkacak ve aynı zamanda da ne kadar zam gelecek bu konu hakkında pek de bilgi olmadığını söylemek doğru olacaktır.

Geçen senelere baktığımız zaman, her sene belli bir doğrultuda zam geldiğini ve memur maaşlarında artış olduğunu görüyoruz. Fakat söz konusu 3-4 ay sonrası olduğu için net bir tahminde bulunmak oldukça zordur. Zamlar belli olduğu zaman, memur maaşı hakkında bilgilere buradan anında ulaşacaksınız.

2019 öğretmen maaşları zamları
2019 öğretmen maaşları zamları

2019 Yılına Ait Memur Maaşı

Zamlar yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Gerek barınmadan olsun gerek ise de tüketim ve yediğimiz içtiğimiz ürünlerden olsun, bir şekilde her ürünün zamlandığını görebiliyoruz. Fakat bu durumda bizlerin aklına takılan çok daha başka bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Bu konulardan bizi ilgilendiren kısmı ise 2019 yılına ait olan memur maaşı olacaktır.

Her sene zam gelen maaşlar bu sene yüzde kaç oranında zam gelecek ve aynı zamanda bu zamlar fiyat olarak nasıl bir yansıma meydana getirecektir. Sizlere bu konular hakkında gereken bilgileri, zamlar olduğu zaman ve gün yüzüne çıktığı zaman göstereceğiz. Bu sayede eğer bir memur iseniz; maaşınızın ne kadar olduğunu hesaplayacaksınız. Ocak ayında burada aşağıda ki mesleklere ait maaşlar güncellenecektir;

  • 2019 en düşük – en yüksek öğretmen maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek polis maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek memur maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek mühendis maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek imam ve vaiz maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek mühendis, avukat maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek doktor, hemşire ve teknisyen maaşı zammı,
  • 2019 en düşük – en yüksek profesör, eğitim görevlisi maaşı zammı,

Bu liste 2019 Ocak 01 tarihinde güncellenecektir.

Ünvanlara Göre Memur Maaşı 2019

Hayatımız doğrultusunda bir şekilde çalışıyor ve aynı zamanda bunu üzerine paralar kazanmaya da çalışıyoruz. Bu durumda yapılması gereken şey; sahiden emeklerimizin karşılığını alıyor muyuz düşüncesi olmalıdır. En azından gösterdiğimiz emek kadar maaş alabiliyor musunuz ya da emeğiniz doğrultusunda istediğiniz maaş bu mudur gibi sorular, aslında bizleri çok daha fazla kendimize getirecektir. Memur maaşı hakkında 2019 konusunda gözler artık televizyonlara çevrildi. Özellikle de bu konu hakkında emeklerinizi alıp alamayacağınıza sizler karar vereceksiniz.

Ünvana göre doktor maaşları, ünvana göre polis maaşları gibi farklı kategoriler var. Bu şu demek oluyor, örneğin uzman doktor, profesör doktor, pratisyen doktor, yardımcı doçent gibi yada polis memuru, başpolis memuru, kıdemli, komiser ve başkomiser gibi.

2019 doktor ve hemşire maaşları zamları
2019 doktor ve hemşire maaşları zamları

Memur Maaşlarına 2019 Zammı

Memur maaşlarına 2019 zammı, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu sözleşme hükümlerince karar verilmektedir. Her senenin başında karşımıza çıkan zam oranları bu kanun ile belirleyici bir unsur halime gelecektir. Bu sayede tüm memurların gözü kulağı senenin başına ve bu kanuna çevrilmiş durumdadır.

Öğretim görevlisinden öğretmene, doktordan mühendise ve polise kadar herkes “2019 memur zammı” hakkında bir bilgi alabilmek için senenin sonu ve diğer senenin başına beklemektedir. Her ne kadar sadece zamlara değil; aynı zamanda tüketilen ürünlere de zam gelmiş olsa bile, bir şekilde alınan maaşlarda fazlalaşacak ve bu şekilde bir sistem dahilinde yaşamaya devam edeceğiz diyebiliriz. Üniversite mezunu ve lise mezunu olmakta maaş ve zam konusunda önemli bir etken oluyor.

2019 Senesine Ait Olan Memur Maaşı

Gelecek olan seneye baktığımız zaman şu şekilde bir oran vereceğiz;
2019 senesi öncelikli altı ayı için;
Aylık Katsayı: 0,114977
Memuriyet Taban Aylığı Katsayısı: 1,799688
Yan Ödeme Katsayısı: 0,036462
2019 senesi sonraki altı ayı için;
Aylık Katsayı: 0,120726
Memuriyet Taban Aylığı Katsayısı: 1,889672
Yan Ödeme Katsayısı: 0,038286

Bu oranlara baktığımız zaman, net bir durum söylememek şartı ile öncelikli altı ay yüzde 4 sonraki altı ay için ise;  yüzde 5 oranında artış olacağı yani 2019 devlet memuru maaşları hakkında bu şekilde bir zam olacağı meydana gelecektir. Sizler de bu durumda ne kadar bir oranda zam yapılacağını anlayacaksınız. İlerleyen zamanlarda yine net olarak bir fiyat burada görecek ve ona göre zammı öğreneceksiniz.

Bir başka makalemiz olan 2019 ötv oranları listesi ilgi çekici diğer bir konu olarak okumanızı bekliyor. Yada daha ilginç olup her ay tasarruf sağlayacak olan Turkcell bedava internet gibi konulara bakabilirsiniz. Hediye internetleriniz ile sürekli paketlere ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wifi şifresi kirma dumpper 2019 telefondan

Wifi Şifre Kırma 2019 – Dumpper Telefondan

facebook şifre kırma 2019

Facebook Şifre Kırma 2019 – Şifre Bulma, Öğrenme