in

Akıllı Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Çağımızın hastalığı olan telefonlar bazen tanımadığımız kişilerin defalarca araması sonucu sabote edilebiliyor. Bunu art niyetli yapanlara karşı önlem olan arayanı (numara) engelleme işlemi ile iOS (Apple), Android ve Windows telefonlarda istenmeyen numarayı engelleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Sponsor Bağlantı

Android, iPhone ve Windows Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefon hayatımıza girdiğinden yani icat edildiği tarihten beri insan tarihi için oldukça önemli bir buluş oldu. Birçok insan hayatı kolaylaştıran bu icat ile günlük hayatlarını fazlası ile kolaylaştırıyorlar. Özellik ile kişisel telefonlara yani mobil telefonlara geçildiğinden beri birçok insanın hayatında vazgeçilmez bir yer alan cep telefonları günlük hayatımızda bize fazlası ile yardımcı oluyor.

Yakınlarımız ile rahat bir şekilde iletişim kurmamıza ve buna ek olarak birçok gündelik işimizi halletmeye yarayan bu cihazlar her zaman hayatımıza olacaktır.

Her geçen gün, kullandığımız bu telefonların yeni bir özelliği daha ortaya çıkmaktadır. Bu çok özellikli cihazlar sayesinde hayatınızı daha da kolaylaştırmaya devam edin.

Telefonda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefon Numara Engelleme
Akıllı Telefon Numara Engelleme

Günlük hayatımıza yakınlarımız ile iletişim kurmak için oldukça sık şekilde kullandığımız mobil telefonlarımız ile günde birçok kez arama yapıyoruz ya da dışarıdan arama alıyoruz. Ama bazen istediğimiz aramalar alabiliyoruz ya da gizli numaralardan da aramalar alabiliyoruz.

Bu durumdan kurtulmak için numara engelleme yöntemi mevcuttur. Bu sayede aramasını istemediğimiz numaraların bize ulaşmasını engelleyebiliyoruz. Peki ya nasıl numara engelleme yapılır? Öğrenerek hemen istenmeyen aramalardan kurtulun.  Neredeyse her telefonda bulunan bu özellik sayesinde istemediğiniz görüşmeler yapmak ya da görmek zorunda kalmayın.

Yazının devamında nasıl arama engelleme yapılır detaylı bir şekilde öğrenebilir ve istemediğiniz kişilerin aramalarından kurtulabilirsiniz.

Dilediğiniz takdirde hem Android telefonlarda hem iOS telefonlarda hem de Windows Phone’larda birkaç kolay adım ile sizi aramasını istemediğiniz numaraları hemen engelleyebilirsiniz. Hemen konuya giriyoruz!

Android Telefonlarda Numara Engelleme (İstenmeyen Numara)

Sizi arayan numarayı engellemek için Çağrı Geçmişi/ Son Aramalar’a gelerek sizi aramasını istemediğiniz numaraya tıklayıp ardından “Çağrı Ayrıntıları” seçeneğine tıklayarak gelen sayfada “Numara Engelle” seçeneğini seçtiğinizde engelleme işleminizi yapabilirsiniz.

Aynı işlemi rehberinizi açıp ayarlara girerek de yapabilirsiniz. Bu telefon markaları Samsung, HTC, LG, Xiaomi, Sony, Huawei, ASUS, General Mobile, Lenovo, Turkcell ve Casper gibi sıralayabiliriz.

iPhone (iOS) Telefonlarda Numara ve Arayanı Engelleme

iPhone Apple Numara Engelleme

Bu cihazlarda da son aramalar bölümüne gelip engellemek istediğiniz numaraya tıklayınız. Daha sonra gelen ekrandaki bilgi (i) işaretine tıklayarak ve ardından gelen ekranın en altındaki “Bu Arayanı Engelle” kısmına basarak engelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı işlemi telefon ayarları ve sonra telefon menüsünden yapabilirsiniz.

Windows Phone Numara Engelleme

Windows Phone’larda ise Ayalar menüsüne gidip sonra Arama+SMS filtreleme bölümünde Engelli Numaralar kısmına tıklayarak istediğiniz numaralarını engelleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra engellediğiniz numara size hiçbir şekilde telefon edemez ya da kısa mesaj gönderemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

State Of Decay 2 Sistem Gereksinimleri

System Shock 2018 Sistem Gereksinimleri