in ,

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Android telefon hızlandırma nasıl yapılır diye soran arkadaşlarımızı duyar gibiyiz. Telefon hızlandırma yöntemlerini bu makale de sizlerle paylaşıyoruz.

Sponsor Bağlantı

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Günümüzde pek çok kişi Android telefon kullanmaya başladı. Son birkaç yılda artan bu Android merakı ile birçok kişi akıllı telefon sahibi oluyor ve telefon alırken kendi zevklerine ve maddi bütçelerine göre cep telefonu alan vatandaşlar, zaman geçtikçe telefonlarında bir takım sıkıntılar yaşayabiliyorlar.

Bu sıkıntılardan en önemlisi ise zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak telefon ufak tefek yavaşlamaların başlamasıdır. Bu yavaşlamalar ise bazı Android kullanıcılarını çileden çıkartmaya yetiyor. Bazen klavyenin takılması gibi ya da internet dolaşırken bir anda tarayıcının kitlenmesi buna örnek olarak gösterilebilir. Bu gibi durumları telefon kullanırken yaşayan mobil kullanıcılar şüpheye düşmekte ve telefonları için ölüm çanlarının çaldığını düşünmeye başlamaktadırlar.

Oysa ki bu sıkıntı o kadar büyütülebilecek bir sıkıntı değildir. Ufak tefek birkaç düzeltme ile beraber cep telefonunuz eskisi neredeyse ilk aldığınız halindeki gibi olabilir. Tek yapmanız gereken cep telefonunuzu hızlandırmanız için sizler ile paylaşacağımız tavsiyeleri yerine getirmek ve sonrasında daha sorunsuz bir telefona sahip olabilir, telefonunuzu kullanırken sıkıntı yaşamaktan kurtulabilirsiniz.

Android Telefon Nasıl Hızlandırılır?

Android Telefon Hızlandırma

Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak yavaşlayan ve uzun yıllardır kullandığınız cep telefonlarınıza Android telefon hızlandırma yöntemleri ile yeniden hayat verebilirsiniz. Yapılması gereken birkaç adım ile telefonunuz da hız anlamında ciddi bir fark yaratabilirsiniz. Yazının devamını okuyarak telefon hızlandırma hakkında her şeyi öğrenebilir ve bu öğrendiklerinizi uygulayarak daha hızlı bir mobil telefona sahip olabilirsiniz.

Yavaşlayan Android Telefonu Hızlandırma Adımları

Ana Ekran

Pek çok telefon kullanıcısı cep telefonlarının ana ekranını sık kullandıkları uygulamalar ile doldurarak telefonlarının yavaşlamasına sebep olabiliyorlar. Üstelik sadece bu da değil animasyonlu duvar kağıtları kullanmak ve hatta haddinden fazla widget eklemek de telefonunuz yavaşlamasına sebebiyet verebiliyor.

Özellik ile telefonunuz RAM kapasitesi düşük ise bu durum daha da fazla bir yavaşlama yaşatabiliyor. Ana ekranınızı biraz boşaltarak ve telefonunuzda ayarlar-ekran-animasyon kısmından daha az aktif duvar kâğıtları, ekran koruyucular seçerek hızlı bir telefon kullanımı yaşayabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileri

Telefonu oldukça yavaşlatması sebebi ile tarayıcıyı kullanmamanız tabi ki beklenecek bir şey değil, fakat tarayıcınızdaki eklentilerin sayısını azaltarak daha yüksek performans ile Web’de vakit geçirebilirsiniz. Bu işlemi de internet>ayarlar>eklentileri etkinleştir menüsünde yapabilirsiniz.

Antivirüs Programlarını Kaldırın

Her ne kadar koruyucu amaç ile telefonlarımıza bu uygulamaları kursak da, bu uygulamalar telefonlarımızı inanılmaz derece yavaşlatıyor. Üstelik cep telefonunuz da sakıncalı sitelere girmediğiniz takdirde virüs bulaşması gibi bir ihtimal de yoktur. Bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak ciddi bir performans elde edebilirsiniz.

Kullanılmayan Uygulamalar Telefonunuzda Yer Kaplamasın

Cep telefonlarımıza anlık ihtiyaç halinde ya da sürekli kullanım için uygulamalar yüklüyoruz. Fakat bu uygulamalardan bazıları zamanla işlevselliğini yitiriyor ve telefonumuzun arka planında işlem yapmaya devam ettiği için gereksiz telefonumuzun yavaşlamasına sebebiyet veriyor. Kullanmadığınız uygulamaları silerek de telefon hızı konusunda bir ivme yakalayabilirsiniz.

Güncelleme Aralığı

Telefonunuzda kişisel hesaplarınızın kontrol edilmesi ya da uygulamalarının için bir zaman aralığı belirlediyseniz bu da hız kaybı yaşamanıza sebep olabilir. Güncelleme aralığınızı genişleterek telefon hızınızdan daha fazla verim alabilirsiniz. Bu işlemi de telefon ayarlarından kolaylık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Hızlandırma Hakkında

Telefonu Yeniden Başlatma

Telefonunuzu ara ara yeniden başlatarak telefonunuzun sisteminin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bu Android telefon hızlandırma konusu için oldukça önemli ve hassas bir nokta. Çünkü sürekli kullanılan cihazlarda önbellek bir süre sonra şişmeye başlayacaktır ve kapanıp-açılmadan boşalmayacaktır.

Eski Kayıtlarınızı Silin

Ne kadar yüksek performanslı bir cep telefonu alsak da zamanla fazla veri birikmesinden ötürü gene de telefonumuzda yavaşlamalar yaşanabilmektedir. Eski arama kayıtları, kısa mesaj ya da uygulama geçmişlerinizi silerek telefonunuzda bir üst seviye daha hıza sahip olabilirsiniz. Manuel olarak silme işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi History Eraser adlı uygulamayı indirerek de temizleme işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ace Combat 7: Skies Unkown