in ,

Apple iOS 12 Beta Sürümü Yenilikleri ve Uyumlu Cihazlar

Apple Eylül 2018 tarihinde yayınlamayı düşündüğü iOS 12 Beta ve Normal sürümler için bazı bilgi sızıntılarına mağruz kaldı. Yeni özellikler, yenilikler ve uyumlu cihazlar, telefonlar ile ilgili olan bu makalede iPhone’lerden bahsediyoruz.

Sponsor Bağlantı

iOS 12 Beta Sürümü Yayınlandı

Dünya genelinde en çok kullanılan telefon markalarından biri olan Apple milyarlarca mobil kullanıcıya hizmet veriyor. Milyarlarca kullanıcının da Apple seçmesinin sebebi oldukça stabil bir telefon olması ve yüksek verim sunması olarak gösterilebilir. Cep telefonlarından tam kapasite olarak faydalanmak isteyen mobil kullanıcıların tercih ettiği telefon markası olan iOS cihazlar, müşterilerine oldukça üstüne kaliteli bir deneyim sunuyor.

Fakat bazı eksik tarafları yani yama getiren tarafları da olabiliyor. Apple bu gibi durumlarda kullanıcıları için yeni güncellemeler yayınlanıyor. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Apple güncellemeler ile cihazları yavaşlatıyor spekülasyonlarının ardından uzun süredir beklenilen iOS 12 sürümü meydana çıktı.

Sponsor Bağlantı
iPhone iOS 12 Beta Uyumlu Cihazlar
iPhone iOS 12 Beta Uyumlu Cihazlar

Birçok mobil hat kullanıcısının merak ile beklediği bu sürüm, geçtiğimiz günlerde WWDC 2018 etkinliğinde görücüye çıktı. Aynı zamanda Beta sürümü de mobil cihaz kullananların ve teknoloji takipçilerinin kullanımına sunuldu. Bu yeni IOS sürümü ile vaat edilen en önemli özellik kesinlik hız kriteri diğer IOS sürümlerine göre daha hızlı ve aktif bir telefon kullanma deneyimi sunan bu sürüm ile alakalı gelin detaylıca bilgi alalım. iOS 12 Beta sürümü hakkında daha fazla bilgi almak için yazının devamını okuyunuz.

iOS 12 Beta Sürümü İle Apple’a Gelen Yeni Özellikler

Rahatsız Etme Özelliği

Birçok mobil kullanıcının severek kullandığı Do Not Disturb özelliğinde de bir takım yenilemelere giderek geceleri artık rahatsız edilmeyi engelleyecek bir şekil almasını sağlıyor. Gece vakitsizce gelen bildirimler ile rahatsız edilmemeniz ve aynı zamanda telefon ışığınızın da sizi rahatsız etmemesi için geliştirilen bu özellik oldukça işe yarar duruyor.

Görüntüleme Zamanı

Telefonunuzda ne kadar süre vakit geçirebileceğinizi gösteren bu özellik ile isterseniz uygulama kullanım sürelerinizi dahi sınırlandırabileceksiniz.

iMessage

Apple kendi mesajlaşma uygulaması olan Imessage’da bir takım revize işlemleri yaptığı ve bu uygulamanın daha da renklendirilip eğlenceli bir hale getirildiği konuşuyor. Bu yeni gelen IOS sürümü daha renkli bir Imessage deneyimi yaşanılacağı anlaşılıyor.

iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

Apple iOS 12 Beta
Apple iOS 12 Beta

Apple ilk olarak düzenleyeceği WWDC etkinliğinde yani 4 Haziran resmi olarak IOS 12 görücüye çıkartacak ve muhtemelen bundan yaklaşık bir hafta sonra da Beta sürümünün mobil kullanıcılar tarafından indirilebilir olması bekleniliyor.

3-4 ay boyunca da IOS 12 ile test işlemlerine devam edecek olan Apple’ın Eylül 2018 gibi resmi olarak tüm kullanıcıların deneyimine iOS 12 Beta sürümü sunması bekleniliyor.

Bir benzer yazımız olan iPhone MP3 atma başlıklı makalemize de bakmak isteyebilirsin diye düşündük.

iOS 12 Uyumlu Cihazlar

iOS 12 Beta Çıkış Tarihi
iOS 12 Beta Çıkış Tarihi

iPhone 5s, Iphone 6, Iphone 6 Plus, Iphone 6s, Iphone 6s Plus, Iphone SE, Iphone 7, Iphone 7 Plus, Iphone 8, Iphone 8 Plus ve Iphone X ile uyumlu olacaktır. Bu telefon modellerine sahip tüm kullanıcılar IOS 12 sürümünden faydalanabilirler.

Ipadlerde ise Ipad Pro (10.5), Ipad Pro (2017), Ipad (2018), Ipad mini 2, Ipad mini 3, Ipad mini 4 cihazlarda da IOS 12 güncellemesi yapmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dual Universe Sistem Gereksinimleri

Turkcell Akıllı İnternet Tarifeleri