in

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 sistem gereksinimleri konusunda öncelikle oyunu baştan sona ele alıp karakter analizi yaptık. Sonrasında minimum ve tavsiye sistem ihtiyaçlarına değindik.

Sponsor Bağlantı

Far Cry 5 Oyunu

Oyunlar hep karşımıza bir adım daha genişletilerek ve aynı zamanda da hep bir adım ötesini düşündürerek çıkartılıyor. Söz konusu seri oyunları olduğu zaman ise; oyuncu neyden memnun değil ise veya neyi çok beğenmiş ise; bir sonra ki seride o beğenilen şey geliştiriliyor ya da o beğenilmeyen kısım tamamen oyundan çıkartılıyor. Far Cry 5 oyununda durum tamamen olumlu yönde!

İşte seri oyunlar kapsamında karşımıza çıkan en büyük avantajlardan birisi budur. Tabi serinin devamı söz konusu olacak ise; bunun için öncelikle oyunun beğenilmesi gerekiyor. Far Cry 5 oyunu o kadar beğenilmiş ki; bu bağlamda serinin 5’inci oyunu karşımıza çıkıyor.

Far Cry 5 Hakkında

Oyunda karşımıza çıkan 3 karakterden bahsedebiliriz. Daha açık anlatmak gerekirse; bizlere verilen fragmanlarda karşımıza 3 kişi karakter olarak belirlendi. Mary May, Pastor Jerome Jeffries ve Nick Rye olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakterler ise; tam olarak kıyamet zamanı içerisinde kendini o zaman da ne yapacaklarına dair endekslemiş ve bunun için direnen isimlerdir. Mary May; tamamen insanlığın yok olmasını isteyen bir karakter olarak gözüküyor. Ama ne var ki; bu durum karşısında bizim anlayabileceğimiz bir durum yok çünkü tamamen özeldir.

Far Cry 5 Oyunu
Far Cry 5 Oyunu

Anlayacağınız üzere oyun tamamen bu tarz karakterler üzerinde kurulu bir düzen çerçevesinde gelişen bir oyundur ki; bu da oynamayı da anlamlı kılan bir diğer tutumlardan birisidir. Kendisini her oyun gibi bu seride de oldukça geliştirmiş olan Far Cry sayesinde oyun zevkini doruklara çıkartacağız. Far Cry 5 sistem gereksinimleri hakkında bilgi verecek olursak; aşağıda ki gibidir.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

En Düşük Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Core i5-750 2.66 GHz veya Phenom II X4 955
Ekran Kartı: GeForce GTX 460 veya Radeon HD 5850 1024 MB
RAM: 4 GB
Win 7 64
DX 11
Boş Alan: 30 GB

Orta Derece Sistem Gereksinimi

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri
Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Core i5-760 2.8GHz veya Phenom II X4 975
Ekran Kartı: GeForce GTX 650 Ti veya Radeon HD 6870
RAM: 6 GB
Win 7 64
DX 11
Boş Alan: 30 GB

Önerilen Sistem İhtiyaçları

İşlemci: Core i5-2400S 2.5GHz veya FX-8350
Ekran Kartı: GeForce GTX 680 veya Radeon R9 290X
RAM: 8 GB
Win 7 64
DX 11
Boş Alan: 30 GB

Hoşunuza gidebilecek bir konu olduğunu düşündüğümüz 2018 yılının en iyi oyunları isimli makalemize de bakmak ister miydiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Root Nasıl Atılır

Android Telefona Nasıl Root Atılır ve Yapılır?

Vodafone Ramazan Bedava İnternet Kampanyası 2018 – Sahur Paketi