in

Google Chrome Tarayıcı Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Google Chrome tarayıcısında geçmişi temizleme işlemi nasıl yapılır diye soru aldık. Ve bizlerde yüzyılın en çok kullanılan internet tarayıcısı hakkında bilgiler vermeye karar kıldık.

Sponsor Bağlantı

Google Chrome Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir?

Gün içerisinde birçok işlemimizi yapmak için kullandığımız bilgisayarlarımızda bize adeta online kütüphane ortamı sunan tarayıcılarımız yani arama motorlarımız ile gün içerisinde birçok şeyi araştırıyoruz birçok günlük işlemimizi hallediyoruz. Bu yönden tarayıcılar hayatımızda bizim için oldukça önemli bir yer ediniyor. Merak ettiğimiz her şeyi tarayıcılarımız üzerinden araştırıyor ya da sosyal medya hesaplarımıza giriş yapacağımız zaman tarayıcılarımız üzerinden genellik ile hesaplarımıza giriş yapıyoruz.

İnternete bağlanmamızı sağlamak amacı ile bizim için köprü görevi gören bu internet tarayıcıları bizim için oldukça önemli bir yer sahiptir. Bu tarayıcıların bizim için çok fazla olumlu etkisinin bulunmasına rağmen bazı ufak tefek olumsuz tarafları da bulunmaktadır. Mesela tüm arama geçmişini kaydetmesi ve bu arama geçmişinin tarayıcıya erişim sağlayan herkes tarafından bakılabilmesi de birçok kişiyi sıkıntıya sokabiliyor. Ama bu durumdan kurtulmak istiyor iseniz eğer Google tarayıcı geçmişi nasıl silinir? sorusunun cevabını bu konu altında sizler ile paylaşacağız ve sizde arama geçmişinizden kurtulabileceksiniz.

Chrome Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Tarayıcı geçmişini başkasının görmesini istemeyen vatandaşlar, tarama geçmişlerini silerek bu arama kayıtlarına kimsenin ulaşamamasını garantileyebilirler. Gizliliğe sahip olmak ve kişisel verilerini korumak isteyen yüzlerce kişi şimdi tarayıcı geçmişi doğru şekilde nasıl iyi silinir öğrenerek, gizliliklerini koruyabileceklerdir.

Google Chrome Geçmişi Silme

Arama geçmişine ek olarak otomatik doldurma özelliğinin getirdiği sıkıntıları da göz ardı etmemek gerekmektedir. Otomatik doldurma verilerini de temizleyerek de gizliliğini daha da garantiye alabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızı tek başınıza kullanmıyorsanız ya da iş yerinde kullandığınız bir cihaz ise ve araştırma yaptığınız siteleri ya da ziyaret ettiğiniz siteleri kimsenin görmesini istemiyor iseniz kolay bir şekilde arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Yazının devamında bu işlemi nasıl yapabileceğinizi net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Chrome Girilen Siteleri Silme – Temizleme Nasıl Yapılır?

Kullandığınız tarayıcıyı açarak silme işlemine başlayabilirsiniz.

3 noktadan meydana gelen “Fazlası” simgesine tıklayarak menüye erişim sağlayın.

Menüye eriştikten sonra Geçmiş seçeneğini seçin.

Sol üst kısımda yer alan kısımdan “Tarama Verilerini Temizle” seçeneğini seçerek silim yapacağınız ekrana giriş yapın.

Chrome Tarayıcı Geçmişini Temizleme

Sonra da ne kadar sürelik bir geçmişi sileceğinize karar verip, seçeneklerden size uygun olanı seçin.

Buna ek olarak arama geçmişi, otomatik doldurma verileri, çerezler ve şifre kayıtları gibi verilerden hangisini silmek istediğinizi de seçerek “Tarama Verilerini Temizle” seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Android ve iOS Chrome Telefon Uygulamasında Geçmişi Temizleme

Arkadaşlar bu noktada de değişen birşey olmuyor. Tarayıcı uygulamasına giriş yapıyorsunuz ve “fazlası” anlamına gelen 3 çizgi butonuna tıklayıp yine aynı seçenek olan “Tarama verilerini temizle” seçeneğini kullanarak tüm geçmişten kurtuluyoruz. Apple cihazlarda da durum aynı.

Hala Google Chrome kullanmaya başlamadıysanız indirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Hosting Nedir

WordPress Hosting Nedir?

Kurumsal Web Sitesinin İçeriği Nasıl Olmalı?