in ,

Kurumsal Web Sitesinin İçeriği Nasıl Olmalı?

Kurumsal bir websitesinde olmazsa olmazlar vardır. Öncelikle kitlenizi iyi tanımanız gerekir ki yönetim başarılı olabilsin. Sonrasında içerik hazırlamak…

Sponsor Bağlantı

Kurumsal Web Sitenizin İçeriğini Nasıl Düzenlemelisiniz?

Sektörünüz ne olursa olsun, yaptığınız işi en uygun ve benzersiz bir dil ile anlatabiliyorsanız işte o zaman fark yaratmaya başlıyorsunuz.

Basılı ambalaj, antetli kâğıt ve promosyon ürünleriniz de biliyorsunuz ki; birkaç kelime ve cümleden ileri gidemezsiniz. O kadarlık imkân ile bunu açıkça dile getirmenizin de bir ihtimali yok.

Yazılı olarak firmanızı en iyi ifade edeceğiniz mecra şüphesiz ki; web sitenizdir. Web sitesini yasal bir zorunluluk ya da imajınız için bir aparat olarak görmeyin. Zira potansiyel müşteri havuzunuzun en büyüğü internet üzerinde.

Kurumsal Web Sitesi İçeriği
Kurumsal Web Sitesi İçeriği

Farkında bile değilsiniz; ama her gün onlarca kişi ve firma muhtemelen web sitenizi ziyaret ederek, ürünlerinize, hizmetlerinize bir göz atıyor. Fakat web sitenizde yazılanlar kadar “kalitenizi” yansıtabildiğiniz için, belki de her gün rutin yaptığınız bir işi web sitenizde atladığınız için, aradığını bulamadı ve sizinle iletişime geçmeye gerek duymadılar.

Bu yüzden onlarca kişiden birini kaybettiniz. Ve başka bir eksik, yine bir kayıp. Bir eksik daha, bir kayıp daha…

Kurumsal Web Sitesi İçeriğinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kurumsal Web Sitesi Düzenleme
  • Web sitenizin fikir aşamasında, görsellerinizi ve site şablonunuzu evvela belirlemeniz gerekir.
  • Yaptığınız iş ve sektörünüzle alakalı logo, banner ve backround ( arka fon ) tasarımlarınız olmalı.
  • Menü yerleşimi ve menü kategorilendirmeniz olabildiğince toplu ve net ifadelerle olmalı.
  • Yaptığınız iş ile alakalı menü açıklama ve sayfa içeriklerinizi oluşturduğunuzda, sizinle aynı işi yapan firma web sitelerinden içerik kopyalamaya kesinlikle kalkışmayın.
  • İşinizi hakkıyla yaptığınızı düşünüyorsanız, yaptığınız işin farkını da müşterilerinize anlatırken emeğinizin hakkını verin.
  • Teknik detayları verirken; görsel içeriklerinizi bizzat kendiniz üretmeye özen gösterin. Yani, internet üzerinden A ürünü veya hizmeti için resim toplamayın; o ürün veya hizmetin bizzat kendiniz tarafından resmedilmesine özen gösterin.
  • Eşe-dosta, komşu çocuğuna, işyerinde “bilgisayardan anlayan” elemanlardan birine web sitesi yaptırmaya çalışmayın. Çünkü aradığınızda bir daha o kişileri bulamaz – bulsanız da aklınızdakileri yaptıracak beceriyi yakalayamazsınız.
  • Firmanızın kısa bir geçmişini mutlaka yazın. Misyonunuzu ve Vizyonunuzu rutin kelimeler yerine, birer hayat felsefesi kıvamında anlatmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Chrome Tarayıcı Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Hizmet Üretimi Nedir?