in ,

Samsung Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Samsung marka akıllı telefona sahipseniz elbet birgün format atma gereği duyabilirsiniz. İhtiyaç duymasanızda bilmek kötü değildir. Android cihazlarda Soft ve Hard reset nasıl yapılır bilmiyorsanız Samsung format atma hakkında daha çok bilgiye ihtiyacınız var.

Sponsor Bağlantı

Samsung Telefonlara Format Atma

Günümüzde fiyatının uygun olması ve daha erişilebilir olması sebebi ile birçok mobil kullanıcının ilk tercih ettiği telefon modellerinden olan Android telefonların dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı vardır. Bu Android telefonlarında amiral gemisi olan marka Samsung’tur.

Samsung marka telefonlar dünya genelinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Hem fiyatının uygun olması sebebi ile hem de tatmin edici bir performans sunması sebebi ile birçok kişinin tercihi olan cep telefonları günlük tüm işlemlerinizi halledebilmemize olanak sağlıyor.

Sponsor Bağlantı

Günün birçok saatinde kullandığımız bu cihazlar bazı sık kullanımlara bağlı olarak kapasitesinde ya da performansında ciddi bir düşüş yaşayabiliyorlar. Bu durum da birçok Android kullanıcısını kara kara düşündürüyor. Telefon performansında ciddi bir şekilde düşüş yaşayan mobil kullanıcıları bazen günlük işlemlerini halletmekte fazlası ile sıkıntı yaşıyorlar. Bu durumda da telefonlarını eski performansına getirmek amacı ile internet üzerinden çözüm arıyorlar.

Samsung’a Format Atma

Android Telefon Format Atma Nasıl Yapılır?

Eğer uzun yıllardır kullandığınız cep telefonlarınız eskisi gibi değil yaptığınız işlemleri yaparken size zorluk çıkartıyor ve yavaş bir biçimde çalışıyor ise mobil telefonlarınıza format atarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey telefonunuza doğru şekilde nasıl format atabilirsiniz öğrenmektir. Format işlemini yaptıktan sonra telefonunuzdaki gereksiz veriler gideceği telefon performansınızda ciddi bir artış yaşanacaktır.

Üstelik telefon ilk aldığınız haline geldiğinden ötürü de neredeyse ilk aldığınız gün gibi telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazının devamının cep telefonunuza nasıl format atabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cep Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Format atmadan önce Soft format mı Hard format mı atacağınıza da karar vermeniz gerekmektedir.  Eğer telefonunuza düzelmeyen yazılımsal sıkıntılar varsa hard format yapmanız daha iyi olacaktır. Telefonunuza kasma gibi sıkıntılar var ise de Soft format yapmanız daha doğru olacaktır.

Samsung Soft Format Atma

Samsung’a Format Nasıl Atılır?

Telefonunuzun uygulama menüsünde ayarlar uygulamasını açın ve sonra kişiselleştirme bölümünden yedekleme ve sıfırlamayı açın. Ardından fabrika ayarlarına sıfırlayı seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Samsung Hard Format Atma

Telefonunuzu kapatın. Ardından güç, home ve ses açma tuşlarına aynı anda basarak formatı başlatabilirsiniz. Sonra gelen “recovery” ekranında “wipe data factory” seçeneğini seçip  ardından da “wipe cache partition” seçeneğini seçip “reboot system now” ile telefonunuzu yeniden başlatın ve işleminiz tamamlansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2018 Konuları, Sınav Soru Dağılımları

Dual Universe Sistem Gereksinimleri