in

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemi 2018 Güncel

Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme ile ilgili bir makale talebi olunca kıramadık, oturup yazdık arkadaşlar. Silinen fotoğrafı ve mesajı geri getirme nasıl yapılır diye soran herkes bu konunun güncel olduğundan emin olabilir.

Sponsor Bağlantı

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Whatsapp hayatımıza girdiği son birkaç yıl içerisinde adeta hayatımın en önemli sosyal mecralarından biri olmayı başardı. Milyonlarca insan hayatımıza girdiği son birkaç yıl içerisinde bu uygulamaya adeta bağımlı hale geldi. Dünya genelinde düşününce pek çok kişinin bu uygulamayı kullanması ve nerede ise herkesin telefonunda yükleme olması sayesinde gittikçe daha da popüler bir hal alıyor. Bu nedenle Whatsapp silinen mesajları geri getirme konusu sizler tarafından gelen yoğun talepler sonucunda hazırlandı.

Günlük iletişim ihtiyaçlarını Whatsapp üzerinden karşılayan milyonlarca mobil kullanıcısı bu uygulama ile internete bağlı oldukları takdirde arkadaşları ve aileleri mesajlaşabiliyorlar, onları arayabiliyorlar ve hatta görüntülü arama dahi yapabiliyorlar. Üstelik bunun için herhangi bir ücret ödemek zorunda da kalmıyorlar. Sadece internete bağlı olmaları yeterli, aynı zamanda dosya paylaşımına imkan sağlayan Whatsapp fotoğraf gönderimi ve video paylaşımı konusunda kaliteli bir dosya aktarımı sağlıyor.

Whatsapp silinen mesajı geri getirme

Gün içerisinde milyonlarca kullanıcı arkadaşları yüzlerce fotoğraf ya da video paylaşımı yapıyor. Ücret ödemek zorunda kalmadan anlık olarak fotoğraf paylaşımının tadını çıkartan birçok Whatsapp kullanıcısı yedekleme sayesinde paylaştıkları bu fotoğrafları muhafaza etmeye devam edebiliyorlar.

Ama bazen mobil kullanıcılar yanlışlık ile Whatsapp fotoğraflarını silebiliyorlar. Bu durum da birçok kişinin üzülmesine sebep olabiliyor. Sakladığınız önemli ve özel günlere ait fotoğraflarınızın gittiğinde onları geri getirmek mümkün olsun istemez miydiniz?

Whatsapp’ın son güncellemesi ile artık silinen fotoğrafları getirmek mümkün hale geldi. Bu güncelleme ile birçok Whatsapp kullanıcısı mutlu oldu.

Sizde silinen fotoğraflarınızı getirmek istiyor iseniz öğrenmeniz gereken detayları yazının devamınında öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme – Yükleme

Whatsapp’ın son yayınladığı güncelleme ile artık SD kartınızdan silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün hale geldi. Sildiğinize pişman olduğunuz ya da yanlışlık ile sildiğiniz tüm fotoğraf videolarınızı artık geri getirebileceksiniz. Whatsapp’ın sunucularını yedeklenen bu medya içeriklerini  belirtilen adrese giderek indirebilir ve tüm arşivinize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Yükleme

Bu şekilde geri yüklemek istediğiniz tüm medya öğelerini geri yükleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir detay bulunmaktadır. Ulaşabileceğiniz dosyalar güncelleme yapıldıktan sonra olanlar dosyalardır. Güncellemeden öne silinen medyaların geri getirilmesi mümkün değildir. Örnek olarak Aralık ayında sildiğiniz bir medya öğesini geri getiremezsiniz ama dün silinen bir öğeyi geri getirebilirsiniz.

Bu Whatsapp silinenleri geri getirme özelliği birçok kesimi mutlu etse de bazı insanları rahatsız edeceğe benziyor. Bu şekilde kişisel bilgilerimizin bize ne derece özel olduğu tartışmaya açık bir konudur. Gene de buna rağmen bu özellikten faydalanmak isteyenler olursa yazının devamında bu işlemi nasıl yapacağınızı paylaşacağız.

Whatsapp Silinen Medya İçeriklerine Ulaşma

Bu özellikten şu anlık sadece Android telefon kullanıcıları faydalanabilecektir. İlerleyen günlerde iOS Apple yani iPhone kullanıcıları içinde bir Beta sürümü yayınlanması beklenmektedir.

Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği seçeneklerini izleyip son yedeği ne zaman aldığınızı öğrenebilirsiniz ve sonra Google Drive’ a giriş yaparak Whatsapp’ın oluşturduğu en son yedeklemeye ulaşabilir ve tüm mesaj kayıtlarınızı, fotoğraf ve video içeriklerinizi görüntüleyip indirebilirsiniz.

Önceden yedek indirildikten sonra Whatsapp bu yedekleri siliyordu ama artık siz indirseniz dahi alınan yedekler artık silinmeden muhafaza ediliyor, böylece istediğiniz her zaman silinen dosyalarınızı geri getirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de Yazılım Sektöründe Diplomasız İş Bulmak

PES 2018 Sistem Gereksinimleri