in ,

WordPress Hosting Nedir?

WordPress Hosting Nedir, performans ve güvenlik açısından ne kadarlık kaynak yeterli? WordPress ile ilgili bilinmesi gerekenler. 2018 En iyi hosting firmaları.

Sponsor Bağlantı

WordPress Hosting

İşletmeniz için yeni bir web sitesi başlatma kararı verirseniz, bir içerik yönetim sistemine ihtiyacınız olacaktır. Günümüzde bir çok içerik yönetim sistemi olmasına rağmen WordPress’in kullanım kolaylığı ve popülaritesine bakarak, çoğu insan WordPress‘i seçiyor. Yeni bir site için WP ile çalışmaya başladıktan sonra,ikinci aşama barındırma konusunda karar vermek önemlidir. Hosting, sitenizin internete bağlanması için gereken sunucuyu ve bant genişliğini sağlar.

WordPress Nedir?

WordPress bir içerik yönetim sistemidir. Web’deki içeriği yönetme, şekillendirme ve yayınlama sürecini basitleştiren bir uygulamadır. WordPress monolitik bir uygulama değildir; birçok farklı etkileşimli parçadan oluşur. WP’in kendisi PHP denen bir programlama dilinde yazılmıştır. HTML, JavaScript ve CSS gibi web platformlarının geleneksel dilleriyle birlikte PHP betikleri, WordPress olarak bildiğimiz uygulamayı oluşturmak için bir araya getirilmiştir.

WordPress uygulaması aslında kendi başına işe yaramaz. İşini yapmak için çok sayıda diğer bileşene bağlıdır. Bunlardan en önemlisi PHP kodunu çalıştırmak ve bir web tarayıcısının anladığı web sayfalarını oluşturmak için bir PHP yorumlayıcısıdır.

WordPress ayrıca web tarayıcısından gelen istekleri yanıtlamak için Apache gibi bir web sunucusu, kullanıcı bilgileri ve sitenin içeriği gibi bilgileri depolamak için bir veritabanı ve görüntü işleme kitaplığı gibi diğer bileşenleri gerektirir.

WordPress Nedir
WordPress Nedir?

Bu bileşenlerin tümü bir işletim sistemi üzerinde çalışır. Genellikle bu durumda Linux tercih edilir. Bir işletim sistemi, birçok hareketli parçadan oluşan çok karmaşık bir yazılım makinesidir. İşletim sistemi, bildiğiniz bilgisayarların temel olarak güçlü bir sürümü olan bir sunucu üzerinde çalışır. İnternete bağlanmak için, sunucu bir ağa bağlayan bir ağ arabirimine sahiptir, daha sonra bir veya daha fazla bant genişliği sağlayıcısı aracılığıyla internete bağlanır.

WordPress Hosting Nedir?

Bileşenlere sahip herhangi bir sunucu bir WordPress sitesini destekleyebilmektedir. Ancak, böyle karmaşık bir sistemle hayal edebileceğiniz gibi, bir sunucuyu ve çalıştırdığı yazılımı yapılandırmanın birçok yolu vardır. Uzman olmayan bir web sunucusu sunucularını genel durum için optimize eder.Bir WP ana bilgisayarı, WP için özel olarak optimize eder.

WordPress Hosting Nedir
WordPress Hosting Nedir?

Ağlarınızı ve sunucularınızı kurduğunuzda ve yazılım kümesini yapılandırdığınızda yaptığınız her karar bir WordPress sitesine ev sahipliği yapmak için uygun bir ortam yaratmak üzere tasarlanmıştır..

Performans

Yavaş bir web sitesi kötü bir web sitesidir, bu nedenle platformda barındırılan sitelerin olabildiğince hızlı olmasını sağlamak için önemli ölçüde zaman ve çaba harcayan hostingleri tercih etmelisiniz. WordPress platformunda barındırıldığında, site sahiplerinin sıradan web sunucularının kitlesel olarak aşan performansından yararlanmasını sağlamak için donanımı, yazılımı ve ağı optimize eden hosting firmaları bulunmaktadır.

Güvenlik

Performans önemlidir, ancak güvenlik hayati önem taşır. WordPress Hosting barındırması yapan platformlarda çalışan her WordPress örneğinin son derece güvenli olduğundan emin olmalısınız. Normalde bir sunucuda çalışan gereksiz tüm hizmetleri devre dışı bırakan, sadece WP ve sunucu yönetimi için gerekli olanları bırakan hosting firmalarının planlarını inceleyin.Bu şekilde sitenizin altta yatan işletim sisteminin günlük olarak güncellendiğinden otomatik olarak emin olabilirsiniz.

2018 En İyi WordPress Hosting Firmaları

Şu anda tarafsız bir araştırma ve deneyimleme yapıyoruz. Açtığımız yeni bir siteyi yerli firmalarda deniyoruz. Performans/fiyat kıyası için farklı firmalardan benzer özelliklerde paketler alıp aynı temaları kuruyor ve bot ziyaretçi atarak tepkileri ölçüyoruz.

Kısa bir zaman sonra sonuçlar burada olacak. O zamana değin WordPress SEO ayarları nasıl yapılır konusuna bakarak yeni bilgiler edinebilirsin.

*WP (WordPress’in kısaltmasıdır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GreedFall Sistem Gereksinimleri

Google Chrome Tarayıcı Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?